Co ještě nevíte o své pračce?

... a co to může způsobit?

Proč pračka a také i prádlo někdy příliš nevoní či dokonce zapáchá, je v posledních letech zapříčeno moderním způsobem praní, a to konkrétně praním při nízkých teplotách (30-40°C).

Praní při nízkých teplotách způsobuje přemnožení bakterií a plísní v pračce. Živnou půdou pro bakterie jsou zbytky prášků a nečistot. Dřív to takový problém nebýval protože vyšší teplota při praní všechny mikroorganizmy zabila.

Doporučujeme proto víc používat čistič pračky (nr. 3013), smíchaný s vodou 1:2, a na 15-30 minut nalijete do zásobníku na prací přípravek a aviváž, následně stačí jen vypláchnout. Nečistoty které se schovávají přímo v pračce odstraníte také častějším používáním čističe. Stačí jen nasypat čistič do prázdné pračky nastavit program s teplotou na 60-90°C. Ideální je každé 2  týdny použít prací program s teplotou nad 75°C, pro zničení bakterií a plísní.

V naší nabídce najdete i speciální prostředek na pryžové části pračky (nr. 3063). Stačí pouze nanést na pryžové části a ty pak následně vyčistit.

Zápach prádla po vyprání můžou způsobovat enzymy na rozklad tuků. Pro eliminaci tohoto zápachu doporučujeme občas prohodit prací prášek s tekutým pracím prostředkem.Všechny prací prostředky od Eurony je vhodné dávkovat přímo do bubnu a nikoliv do nádobky na prášek.

Špatně vyprané prádlo může způsobovat i přeplnění pračky. Pokud nacpete buben plný prádla tak se zkrátka tak dobře nevypere. Po vyprání nechte pračku otevřenou aby vyschla. U pračky s bočním plněním to poznáte tak, že mezi prádlem a horní částí pračky by měla být mezera cca na výšku dlaně. Prádlo sušte raději venku.

Problémy mohou nastat i pokud pračka nemá kdy pračka nemá samostatný odpad, nebo dojde k ucpání filtru či hadice. Čistěte filtr několikrát ročně.

Nakonec se ještě zastavíme u problému s vodním kamenem. Jistě znáte z reklam vodní kámen na topné spirále. Zarostlá spirála špatně hřeje a praní probíhá ve studenější vodě. Výsledek je opět špatně vyprané prádlo. Pokud máte tvrdou vodu tak musíte aspoň jednou za 2 měsíce čisti pračku od usazenin pomocí Čističe pračky (nr. 3013) či používáním pracích prostředků od Eurony, ty již přípravky proti vodnímu kameni obsahují.

 

Čistič pračky, 250 ml

Prostředek na ošetření pryžových částí pračky, 50 ml

Komentáře   

0 #1 Sendy 2014-08-29 15:19
Mám ozkoušený čistič pračky a byla jsem opravdu vážně hodně překvapená, jaká pak tekla z pračky špína.
Citovat
Joomla SEF URLs by Artio

Přátelé

 

 

Hledáte práci, zaměstnání, práci na doma? Pokud nechcete spolupracovat s námi tak zkuste Domácí práce. Práce na internetu, seznam volných míst, lepší než úřad práce Práce. inzerce na volná pracovní msta, různé brigády atd. Hledáte letní brigádu? Sezóní i dlouhodobé Brigády. Podnikání, multi level marketing to jsou stránky o MLM, Eurona je také MLM ale o tom jinde. Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro včelaře. Přeložili jsme pro Vás fanstránky Eurony i do dalších jazykových verzí.  Stejně, tak jako můžete objednávat Euronu v Polsku a na Slovensku. Máme pro vás i Slovenské a Polské stránky.  Oficiální web Eurona by Cerny

Archiv článků