Jak pečovat o svou pleť a tělo díky Euroně?

Konec roku bývá pro náš organismus jednou velkou zatěžkávací zkouškou. S příchodem podzimu nastává období, kdy bychom měli našemu tělu věnovat zvýšenou péči. Naše pozornost by měla směřovat zejména na pokožku a na pleť, která zejména v zimním období velmi trpí. Teplotní rozdíly při přechodech z mrazivého venkovního prostředí do vyhřátých či klimatizovaných místností a naopak, snížená vzdušná vlhkost, halení se do teplých kabátů, šál, rukavic a čepic, to vše neblaze působí na pokožku těla, nejvíce však v zimě trpí naše ruce, nohy, vlasy a v neposlední řadě pleť. Bývá přesušená, svrchní vrstva má tendenci se odlupovat, čímž se stává zvýšeně citlivou. Často se na ní pak objeví také nepříjemné červené skvrny. Pleť je matná, napnutá a bez života.

Normální pleť

Jedná se o typ pleti, který se dá označit v podstatě jako bezproblémová. Ale i normální pleť vyžaduje v zimě intezivnější péči. Dobrou volbou k jejímu správnému ošetření jsou především pleťová mléka a lehké hydratační krémy s ochranným faktorem.

Smíšená pleť

Nese rysy nejen suché, ale i mastné pleti. V tzv. T-zóně (brada, nos a čelo) se pokožka hodně mastí, ale místa kolem lícních kostí a tváří bývají suché. Proto je u smíšené pleti nezbytné vyvážit péči tak, aby se T-zóna odmastila a sušší místa byla dostatečně hydratovaná. Tento účel výborně plní micelární vody. Co se týče krémů, vhodnou variantou jsou spíše lehčí hydratační emulze, které se snadno vstřebávají.

Mastná pleť

Mají ji hlavně mladí lidé, ale může se vyskytnout i v pozdějším věku. Typickým projevem je lesklá pleť, akné a ucpané póry. Problémem u mastné pleti je zvýšená produkce mazu, následné ucpávání pórů a vznik zánětlivých ložisek. Pro péči o mastící se pleť jsou vhodné přípravky s antibakteriálními složkami, které dezinfikují a zároveň napomáhají hojení zanícených míst. Lidé s tímto typem pleti by měli volit hydratační krémy lehčí konzistence obsahující zmatňující  přísady.

Suchá a citlivá pleť

V zimě patří k nejproblematičtějším typům pletí. Suchá a citlivá pleť je náročná na péči. Charakteristickými znaky je velmi dehydratovaná pleť s výskytem šupinek, která reaguje podrážděním a zarudnutím. Lidé se suchou a citlivou pletí mohou pociťovat pálení, svědění nebo pnutí. Právě tento typ pleti vyžaduje v zimě největší pozornost, protože klimatické podmínky výrazně zhoršují jeho stav. Základní úkol je pleť hydratovat a vyživit. K tomu skvěle poslouží výživná odličovací mléka a šetrná tonika, která pleť dočistí a zbaví ji zbylých nečistot. Na závěr by mělo přijít ošetření v podobě hutných regeneračních krémů.

Ochranný pleťový krém s Aloe vera je vhodný i pro citlivou pleť dospělých a dětí! Nezanechává mastný pocit! Hydratuje a vyživuje do hloubky a díky vysoce regenerační péči ULTIMATE SHEE BUTTER IMUNITY NUTRI+ s obsahem pravého bambuckého másla pleť dokonale chrání před mrazem i teplotními změnami. Neobsahuje parabeny.

I pokožka rukou a nohou je v zimním období velmi namáhaná. Nohám musíme v zimním období odepřít přísun vzduchu a zahříváme je v teplých botách, nebo nám někdy naopak promrznou na kost. Stejně tak ruce trpí v rukavicích a mráz je nekompromisně vysušuje. Namáhaná pokožka rukou a nohou má tendenci popraskat. Nezapomínejte proto pečovat i o ni častěji a s větší intenzitou. Důležitá je správná volba krému. Ruce jsou naší vizitkou a nohy si po dlouhém dni zaslouží revitalizující péči.

Aktivní konopný krém na ruce je první pomoc pro vysušenou pokožku rukou! Obsahuje měsíček lékařský, dokonale se vstřebává bez pocitu mastných rukou, pečuje o ruce i nehty a neobsahuje parabeny.

Ochranný krém na nohy s Aloe vera působí i proti plísním a zápachu. Intenzivní péči a životodárný balzám pro vaše nohy. Neobsahuje parabeny.

Zima nám dává zabrat. Ani vlasy nejsou výjimkou. Někdy nám na ně například cestou do práce trochu nasněží, do toho mráz a teplotní rozdíly, v práci je vytopeno a suchý vzduch. Vlasy se velmi snadno poškodí, splihnou, jsou bez objemu se sklonem k lámavosti a k třepení konečků. Ani vlasová pokožka nebývá ušetřena.

Ochranný šampon s Aloe vera a vitaminem E pro normální a mastné vlasy! Šampon obsahuje Aloe vera gel a vitamin E pro krásné a zdravé vlasy i vlasovou pokožku.

V zimním období se můžete cítit unavení více než jindy. Dny jsou krátké, vstáváme a vracíme se domů za tmy. Dopřejte si proto ozdravnou masáž, která pomůže odstranit bolavá místa, znovu vás rozhýbe, uleví kloubům, prokrví a prohřeje pokožku.

Aktivní hřejivý konopný krém zahřeje vaše prochladlé ruce i nohy. Odstraní bolavá místa! Obsahuje blahodárný konopný olej, silice zázvoru, hřebíčku a skořice, a bylinku Arniku lékařskou.

Nejsložitějším úkolem bývá pro mnohé najít si na sebe chvíli čas. Všudypřítomný stres, práce, děti, rodina. Kolotoč povinností, který nás většinou více než méně svazuje. Pokud se vám to ale i přesto povede, budete věnovat alespoň  půlhodinku denně sami sobě a vašemu dětlu, stane se pro vás neúprosná zima příjemnou zasněženou procházkou obdobím, které nakonec přeci můžete mít celkem snadno rádi :)

 

 

 

Komentáře   

0 #1 Adéla Rosmaková 2014-07-24 21:13
Díky ua tipy. Určitě to v zimě vyzkoušíme :-)
Citovat
Joomla SEF URLs by Artio

Přátelé

 

 

Hledáte práci, zaměstnání, práci na doma? Pokud nechcete spolupracovat s námi tak zkuste Domácí práce. Práce na internetu, seznam volných míst, lepší než úřad práce Práce. inzerce na volná pracovní msta, různé brigády atd. Hledáte letní brigádu? Sezóní i dlouhodobé Brigády. Podnikání, multi level marketing to jsou stránky o MLM, Eurona je také MLM ale o tom jinde. Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro včelaře. Přeložili jsme pro Vás fanstránky Eurony i do dalších jazykových verzí.  Stejně, tak jako můžete objednávat Euronu v Polsku a na Slovensku. Máme pro vás i Slovenské a Polské stránky.  Oficiální web Eurona by Cerny

Archiv článků