Srovnání pracích prostředků

Výrobci pracích prostředků přicházejí stále s novými reklamními spoty, které mají za cíl přitáhnout co nejvíce spotřebitelů na svůj výrobek. Prací prostředek vybíráme podle dvou základních kritérií a to, jakou formu má prací prostředek a na jaký druh prádla je určený.

Každý prášek či gel obsahuje na obalu informaci o doporučeném dávkování. Berte ohled na to, kolik dávek prací prostředek obsahuje. Čím více prací dávky, tím větší je ekologická zátěž. Velké objemy totiž vyžadují velké obaly, které jsou náročnější na výrobu, skladování i dopravu. To všechno zanechává v přírodě otisk a to jen z důvodu, aby měl zákazník pocit, že toho za své peníze dostává hodně. Na prací účinnost to však nemá žádný vliv. Objemy prášků i gelů totiž tvoří hlavně plnidla a vodu, která pouze prací prášek či gel nafouknou do velkého balení, a tím pádem musíme použít větší dávku pracího prášku či gelu na jeden cyklus.

Prací prostředky se nejen vyvíjí z hlediska složení. Pro zákaznice je čím dál více obtížnější orientovat se v množství forem a balení dostupných na našem trhu. Podle Českého sdružení pro značkové výrobky je způsob porovnávání velikosti a ceny daného pracího prostředku v kilogramech, litrech či kusech zcela zbytečný. Jediná hlavní měrná jednotka v porovnání velikosti balení a ceny za prací prostředek je prací dávka. V České republice však cenu za prací dávku zatím obchodníci běžně neuvádějí. Jak cenu za jednu prací dávku lehce zjistíte. Jednoduchý vzorec: Cena za balení pracího prostředku / počet pracích dávek uvedený na obalu daného prostředku.

Z průzkumu ČSZV vyplynulo, že 57 % spotřebitelek se při posuzování užitné hodnoty pracího prostředku orientuje podle litrů či kilogramů. Pouze 28 % oslovených českých žen porovnává velikost balení podle počtu pracích dávek a téměř polovina žen (49 %) neví, kolik pracích dávek obsahuje jejich nejčastěji kupovaný prací prostředek. Ještě větší problém nastává, pokud se při výběru pracího prostředku orientujeme podle ceny za kilogram, litr, případně podle ceny za celé balení.

 

http://kosmetika-drogerie.deni.cz/p2.jpghttp://kosmetika-drogerie.deni.cz/p1.jpg

Ariel

Bonux Compact

Persil Gold

Tide Sensitive

3,5 kg

4,2 kg

3,75 kg

6 kg

50 dávek

60 dávek

50 dávek

60 dávek

395 Kč/bal.

325 Kč/bal.

435 Kč/bal.

349 Kč/bal.

70 g/dávka

70 g/dávka

75 g/dávka

100 g/dávka

7,90 Kč

5,41 Kč

8,70 Kč

5,90 Kč

http://kosmetika-drogerie.deni.cz/p3.jpghttp://kosmetika-drogerie.deni.cz/p4.jpg

Palmex

Rex 2v1

Ecover Zero

Lanza

4,5 kg

4,5 kg

1,2 kg

4,5 kg

60 dávek

60 dávek

16 dávek

64 dávek

360 Kč/bal.

320 Kč/bal.

249 Kč/bal.

399 Kč/bal.

75 g/dávka

75 g/dávka

75 g/dávka

70 g/dávka

6,00 Kč

5,40 Kč

15,50 Kč

6,23 Kč

http://kosmetika-drogerie.deni.cz/p5.jpghttp://kosmetika-drogerie.deni.cz/p6.jpg

Eurona White

Eurona Baby

Eurona Universal

 

2,75 kg

2,75 kg

1,5 kg

 

100 dávek

100 dávek

50 dávek

 

664 Kč/bal.

699 Kč/bal.

299 Kč/bal.

 

27,5 g/dávka

27,5 g/dávka

30 g/dávka

 

5,15 Kč

5,42 Kč

4,62 Kč

 

 

Prací prostředky od Eurony jsou k životnímu prostředí šetrnější; od výběru surovin přes výrobu, distribuci, používání až po likvidaci. Eurona prací prášky neobsahují fosfáty a jejich složky jsou biologicky odbouratelné dle norem OECD. U Eurony máte jistotu, že prací prášky neobsahují fosfáty ani plnidla.

Ne všechny výrobky, které jsou ekologické, musí být zákonitě nejdražší.
 

Joomla SEF URLs by Artio

Přátelé

 

 

Hledáte práci, zaměstnání, práci na doma? Pokud nechcete spolupracovat s námi tak zkuste Domácí práce. Práce na internetu, seznam volných míst, lepší než úřad práce Práce. inzerce na volná pracovní msta, různé brigády atd. Hledáte letní brigádu? Sezóní i dlouhodobé Brigády. Podnikání, multi level marketing to jsou stránky o MLM, Eurona je také MLM ale o tom jinde. Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro včelaře. Přeložili jsme pro Vás fanstránky Eurony i do dalších jazykových verzí.  Stejně, tak jako můžete objednávat Euronu v Polsku a na Slovensku. Máme pro vás i Slovenské a Polské stránky.  Oficiální web Eurona by Cerny

Archiv článků