Věděli jste že ruční mytí nádobí je velmi drahé?

Máme pro vás zajímavý postřeh, který jste pravděpodobně ani netušili. Mytí nádobí, jen tak ve dřezu, místo v myčce, může být o dost dražší. Dokazují to poslední průzkumy. Mytí v myčce Vám ušetří nejen čas, ale i vodu a energii. Někdy si zkuste spočítat kolik času strávíte každý den při mytí nádobí. Pro jednoduší výpočet si vezměme, že je to cca 40 minut než ve dřezu umyjete nádobí po čtyřčlenné rodině. Za rok to dělá neuvěřitelných 10 dní u dřezu se špinavým nádobím. Stejně tak vás určitě překvapí jaké jsou náklady na vodu a energii.

 

K omytí a opláchnutí nádobí ve dřezu spotřebujete až 40 litrů vody. Pokud voda neustále tak až 80 litrů teplé a až 30 litrů studené vody. Pokud použije novější myčku nádobí o vejde se do nich až trojnásobné množství nádobí. Myčku pak stačí zapnout jen každé 3 dny. Spotřeba vody je však pouze cca 13 litrů studené vody na jedno mytí. Záleží na typu myčky a zvoleném programu.

 

Další výhodou je úspora energie. Myčka ohřívá jen část vody na teplotu 40° až 70 °C a k tomu myčka spotřebuje méně než 1 kWh elektrické energie. Při důkladném propočtu dojdete k závěru, že ruční mytí nádobí je téměř dvakrát nákladnější než mytí v myčce.

 

Věříme, že vám tento článek pomůže ušetřit nějaké peníze. Nebo se ujistit že děláte správnou věc. Určitě doporučujeme použít kvalitní výrobky do myčky od Eurony by Černý. Pokud přesto fandíte mytí ve dřezu pak vůbec nevadí. Eurona má pro vás špičkové přípravky na ruční mytí nádobí.

 

Komentáře   

0 #1 Sendy 2014-08-26 20:08
Děkuji za zajímavý tip a podmět k zamyšlení.
Citovat
Joomla SEF URLs by Artio

Přátelé

 

 

Hledáte práci, zaměstnání, práci na doma? Pokud nechcete spolupracovat s námi tak zkuste Domácí práce. Práce na internetu, seznam volných míst, lepší než úřad práce Práce. inzerce na volná pracovní msta, různé brigády atd. Hledáte letní brigádu? Sezóní i dlouhodobé Brigády. Podnikání, multi level marketing to jsou stránky o MLM, Eurona je také MLM ale o tom jinde. Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro včelaře. Přeložili jsme pro Vás fanstránky Eurony i do dalších jazykových verzí.  Stejně, tak jako můžete objednávat Euronu v Polsku a na Slovensku. Máme pro vás i Slovenské a Polské stránky.  Oficiální web Eurona by Cerny

Archiv článků