Princip síťového marketingu

Ať již MLM nazýváte, jak chcete (například víceúrovňový marketing, nebo síťový marketing), vždy je řeč systému, ve kterém jsou zapojené milióny lidí celém světě. Nové a nové firmy vznikají stále dokola. Při dobrém nastavení je tento systém výhodný pro firmu i distributory.

Proč se firma rozhodne zkusit distribuci přes MLM? Rozjet svůj marketing přes multilevel totiž vyžaduje výrazně nižší vstupní náklady. Dochází také k těsnějšímu kontaktu mezi distributory (spolupracovníky firmy) a koncovými zákazníky díky zákaznickému servisu od poradců.

Na jakém principu tedy multilevelmarketing funguje?

Uvedeme dva příklady. Jeden bude klasický obchodní model, a druhý bude znázorňovat vztah mezi produkcí a konečnou koupí v multilevlu.

Klasická firma funguje obvykle takto: 

Výroba      ->     Velkoobchod     ->   Maloobchod    ->   Konečný zákazník  + REKLAMA

V každém kroku pdochází k nárůstu ceny. Navíc od začátku dokonce jsou vydávány náklady na reklamu. Tyto náklady je tedy určena koncová cena pro konečného zákazníka.
  
Příklad firmy s multilevlovou distribucí: 

Výroba   ->   Distributor    ->   Konečný zákazník

V tomto případě jsou zcela vynechány náklady na reklamu a i náklady na mezistupně nejsou tak vysoké jako prvního v příkladu. Ušetřené peníze se dělí mezi zbylé články řetězce.

Produkty, které budete od Multi Level Marketing firmy dostávat, budou za cenu nižší než-li je prodejní cena koncovému zákazníkovi. Tento rozdíl je obvykle až 30%. Pokud tedy zboží odeberete pro svou vlastní spotřebu, ušetříte. Když zboží, které jste od MLM firmy nakoupili, prodáte dál, máte zisk.

Další příjem provize z obratu vaší sítě zákazníků a prodejců. Možnost vytvářet síť distributorů a z toho plynoucí příjem je hlavní výhoda MLM. Obvykle firma rozděluje cca 21 % z obratu prodeje. Jde o finance ušetřené oproti běžnému prodejnímu řetězci například peněz ušetřených za reklamní činnost, které jsou pak formou meziprovizí rozdělovány mezi distributory.

Mít spolupracovníka není jako v práci vztah nadřízeného a podřízeného. Naopak jde o vzájemnou spolupráci. Mít aktivní spolupracovníky, rovná se mít zajímavé příjmy. Platí heslo: "Je lepší, mít pod sebou 100 lidí, z kterých mi každý dá jedno procento, než-li těch 100 procent udělat sám“.

Spolupráce s multilevelmarketing z pohledu zákona

Pro finanční úřad je distributor klasický živnostník. Tedy pokud dosáhnete v určitém daňové období příjmu nad minimální hranici stanovenou v Zákoně o daních. Pokud minimum přesahujete, už jasně vidíte, že vám MLM funguje a pořídíte si  Živnostenský list.

Hlavní výhodou je absence nadřízeného. Volná pracovní doba. Plat je vázaný pouze na dosažené výsledky, žádná protekce nebo osobní ohodnocení. Úspěch závisí pouze na vás.

Komentáře   

+1 #1 M.Jarošová 2014-07-29 22:23
Zdravím všechny multilevláky a držím vám moc palce.
Citovat
Joomla SEF URLs by Artio

Přátelé

 

 

Hledáte práci, zaměstnání, práci na doma? Pokud nechcete spolupracovat s námi tak zkuste Domácí práce. Práce na internetu, seznam volných míst, lepší než úřad práce Práce. inzerce na volná pracovní msta, různé brigády atd. Hledáte letní brigádu? Sezóní i dlouhodobé Brigády. Podnikání, multi level marketing to jsou stránky o MLM, Eurona je také MLM ale o tom jinde. Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro včelaře. Přeložili jsme pro Vás fanstránky Eurony i do dalších jazykových verzí.  Stejně, tak jako můžete objednávat Euronu v Polsku a na Slovensku. Máme pro vás i Slovenské a Polské stránky.  Oficiální web Eurona by Cerny

Archiv článků