Zákon o fosfátech vs Eurona

Již je to nějaký čas co byl vydán zákon, který omezuje použití fosfátů v pracích prášcích. Co to fosfáty vlastně jsou?  „Fosfáty jsou chemické látky, které výrazně znečišťují povrchové a podzemní vody. Dříve se tato problematika i dost probírala v mediích. Fosfáty způsobují přemnožení sinic v povrchových vodách. Přemnožení sinic způsobuje zvýšený obsah minerálních živin. V případě sinic se jedná především o fosfor ve formě fosfátu - tedy PO43.

 

Fosfáty byly ve velké míře obsaženy v pracích prostředcích a prostředcích do myček. Dostat fosfor z odpadních vod je poměrně náročné. Lze ho částečně odstranit na čistírně odpadních vod, s terciálním stupněm čištění. Bohužel většina čistíren v české republice tento stupeň čištění nemá a v řadě případů není odpadní voda čištěna vůbec.

 

Fosfor z pracích prášků a prostředků do myček  pak nemalým dílem přispěje k rozvoji toxických sinic. Fosfáty se dostávají do povrchových vod  podporují růst řas. Vytváří se následně takzvaný vodní květ, který bere rybám kyslík a ztěžuje úpravu pitné vody.  Navíc takto zasažené vodní plochy nejsou vůbec vhodné ke koupání.

 

Od roku 2006 se proto v ČR nesmí prodávat prášky, které obsahují více než 0,5% fosfátů. Sice již dříve existovala se Sdružením výrobců dohodu, kde se firmy zavázali že přestanou škodlivé látky používat. Postupem času vznikla i  vyhláška, která stanoví seznam nebezpečných chemických látek, jejichž uvádění na trh je zakázáno nebo omezeno. Vyhláška č. 78/2006 Sb., kterou se mění vyhláška č. 221/2004 Sb., kterou se stanoví seznamy nebezpečných chemických látek, jejichž uvádění na trh je zakázáno nebo omezeno. Jedná se o zákaz pracích prostředků, které mají vyšší koncentraci fosforu než 0,5 % hmot. Eurona však již od začátku jejího působení (od roku 2003) přijala filosofii, že všechny výrobky musí být ohleduplné k životnímu prostředí.  Všechny výrobky od  EURONA s.r.o., svým složením vycházejí z firemní ekologické filozofie a mají 100% garance složení a kvality.
 

Joomla SEF URLs by Artio

Přátelé

 

 

Hledáte práci, zaměstnání, práci na doma? Pokud nechcete spolupracovat s námi tak zkuste Domácí práce. Práce na internetu, seznam volných míst, lepší než úřad práce Práce. inzerce na volná pracovní msta, různé brigády atd. Hledáte letní brigádu? Sezóní i dlouhodobé Brigády. Podnikání, multi level marketing to jsou stránky o MLM, Eurona je také MLM ale o tom jinde. Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro včelaře. Přeložili jsme pro Vás fanstránky Eurony i do dalších jazykových verzí.  Stejně, tak jako můžete objednávat Euronu v Polsku a na Slovensku. Máme pro vás i Slovenské a Polské stránky.  Oficiální web Eurona by Cerny

Archiv článků