Robert T. Kiyosaki

Knihy od Robert T. Kiyosaki celkem doporučuji. Najdete v nich hodně inspirujících a pravdivých myšlenek. Člověka jeho knihy nutí k zamyšlení nad tím, jak žije, když člověk každý den jen stává do práce, která ho nebaví a takhle se to opakuje každý den.

Tyto knihy mohou radikálně změnit váš pohled na svět a finance. Robert T. Kiyosaki píše velice poučně a je to dobrý základ, jak začít. Nabízí mnoho inspirace a ukazuje cestu k finanční nezávislosti.

Myšlenky od Robert T. Kiyosaki

Zatímco první říkal: “Láska k penězům je příčinou všeho zla”, druhý pro změnu říkí zase: “Nedostatek peněz je příčinou všeho zla”.

Základním předpokladem k bohatství je nepracovat pro peníze, ale pro poučení, které pak uplatníte ve svém vlastním podnikání. Dokud bude člověk pracovat pro mzdu, nestane se opravdu bohatým. Příčin to má více, jednak bude platit ohromně vysoké daně a pak také musí pracovat neustále, jinak se peníze na účtu objevovat nebudou.

Když budete pracovat jako zaměstnanec, peníze budete dostávat jen za čas strávený prací, ale existují možnosti, kdy vyděláváte, i když spíte. Když napíšete knihu, nazpíváte písničku či cokoliv jiného, dostanete určitý obnos pokaždé, když se nějaká prodá nebo ji budou hrát v rádiu. Nemusíte chodit do žádné práce.

Pár dobrých rad od Kiosakiho

I přesto že máte ty nejlepší produkty, tak bez velké fungující sítě nikdy nebudete dostatečně vydělávat.

Státní školství nás učí být zaměstnanci nebo živnostníky. Učí vás tvrdě pracovat pro peníze. Kiyosakiho knihy a vzdělávací hry vás učí být podnikateli a investory. Multilevelmarketing je v dnešní době nejjednodušší způsob, jak se stát podnikatelem.

Zaměstnanci a živnostníci mají omezený výdělečný potenciál, protože jsou limitováni svým časem a schopnostmi. Lidé v MLM tvoří obchodní sítě. Mají větší výdělečný potenciál, protože pro ně  pracují peníze a čas druhých lidí.

Další důvod, proč Kiyosaki doporučuje MLM marketing, je program osobního a podnikatelského růstu, jenž nabízí.

Častý problém obchodních škol je, že mnoho učitelů nemá zkušenosti ze skutečného obchodního světa. Lidé ve vedoucích pozicích multi level marketingu, kteří učí druhé, musejí být úspěšní ve skutečném obchodním světě, jinak by nebyly ve vedoucích pozicích.

Podle Kiyosakiho je velmi důležitý:

http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg optimistický přístup k životu
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg vůdcovské dovednosti
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg komunikační dovednosti
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg schopnost jednat s lidmi
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg překonání osobních pochybností a zvýšení sebedůvěry
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg překonání strachu z odmítnutí
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg spravování financí
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg investiční schopnosti
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg schopnost přijímat zodpovědnost
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg schopnost plánovat
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg schopnost stanovit cíle
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg organizační dovednosti

Kiyosakiho hlavní námitka proti tradičnímu vzdělání spočívá v tom, že využívá strachu. Především strachu z chyb a omylů, který vede ke strachu z neúspěchu. Než aby nám dávali ve škole motivaci, tak obvykle říkali: „Nebudeš-li mít dobrý prospěch, neseženeš dobře placené zaměstnání.“

Na modelových příkladech Kiyosaki ukazuje, jak je to s hotovostním tokem u lidí “chudých”, “střední třídy” a “bohatých”:

http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg Chudí mají všechny své peníze v kolonce “výdaje” (jídlo oblečení, …).

http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg Střední třída má peníze v kolonkách “výdaje” a “pasiva” (dům, auto, hypotéka, …).

http://kosmetika-drogerie.deni.cz/ok.jpg Bohatí mají většinu peněz v kolonce “aktiva”, která jim přináší další a další peníze, které dále reinvestují do aktiv a tak dále a tak dále.

Do jaké vrstvy lidí se řadíte vy?

Komentáře   

0 #2 Yveta Drobná 2014-08-23 16:54
Taky jsem četla něco od Kiosakyho, sice napsané dost po americku, ale poučné.
Citovat
0 #1 M.Jarošová 2014-07-27 23:37
Bohatý a chudý táta se mi moc líbil, je to klasika :)
Citovat
Joomla SEF URLs by Artio

Přátelé

 

 

Hledáte práci, zaměstnání, práci na doma? Pokud nechcete spolupracovat s námi tak zkuste Domácí práce. Práce na internetu, seznam volných míst, lepší než úřad práce Práce. inzerce na volná pracovní msta, různé brigády atd. Hledáte letní brigádu? Sezóní i dlouhodobé Brigády. Podnikání, multi level marketing to jsou stránky o MLM, Eurona je také MLM ale o tom jinde. Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro včelaře. Přeložili jsme pro Vás fanstránky Eurony i do dalších jazykových verzí.  Stejně, tak jako můžete objednávat Euronu v Polsku a na Slovensku. Máme pro vás i Slovenské a Polské stránky.  Oficiální web Eurona by Cerny

Archiv článků