Ekologické čistící a prací prostředky

Každá domácnost využívá více či měně drogerii. Každý člověk se myje ruce, každá domácnost myje nádobí a pere prádlo. Uklízet pouze s vodou také nelze. Všechny tyto chemické prostředky v nemalé míře zatěžují naše životní prostředí. Chemikálie z naší domácnosti následně putují přes odpadní vody do čističek, nebo do septiků, potoků a řek. Tomu se dá z velké části zabránit při použití ekologické drogerie od Eurony, výrobky jsou navíc koncentrované proto šetří i vaši peněženku.

Jaké chemikálie je dobré v domácnosti omezit?

 

Látky jako je amoniak a borax
Amoniak s boraxem se hojně využívají k čištění. Mají proto ideální vlastnosti. Bohužel však amonia a borax jsou zdraví nebezpečné látky. Tyto chemikálie dráždí oči, sliznici v nose, v krku a pokožku. V neposlední řadě způsobují i bolesti hlavy. Amoniak nemíchejte s chlorem, jinak vznikne opravdu hodně jedovatý plyn.

 

Dejte pozor na chlornany a jiné nebezpečné tenzidy
Tyto látky jsou velice těžko z odpadních vod biologicky odbouratelné. Tenzidy jsou hlavně v desinfekčních prostředcích kde po použití a spláchnutí do odpadních vod velice dlouho zatěžují  přírodu. Chlornany a tenzidy jsou navíc velmi toxické pro mikroorganismy, které se starají o vyčištění vody v domovních čistírnách.

 

Vyvarujte se použití chlornanu sodného
Tato látka se přidává do pracích prášků, konkrétně jako bělící složka. Samotný efekt bělení pak následně zajišťuje kyslík. Málokdo také ví, že mnoho bělících přípravků pouze upraví lom světa na vláknech prádla. Výslede je že prádlo více září, ale bělejší není. Bělidla účinkují až nad 60°C. Chlornan sodný také zabijí mikroorganismy v čističkách odpadních vod. Doporučujeme nahradit kyselinou amidosírovou nebo cetrimónium chloridem. Tyto látky mají stejnou účinnost, ale jsou nohem šetrnější.

 

Omezte již mnohokrát zmíněné fosfáty

Jak již píšeme na jiných místech webu. Látky zvané fosfáty způsobují množení řas (eutrofizaci vody). Fosfáty živý sinice a ty spotřebovávají kyslík z vody a tím ohrožují ostatní živočichy. Sinice  dráždí pokožku a mohou způsobit zdravotní problémy.

Joomla SEF URLs by Artio

Přátelé

 

 

Hledáte práci, zaměstnání, práci na doma? Pokud nechcete spolupracovat s námi tak zkuste Domácí práce. Práce na internetu, seznam volných míst, lepší než úřad práce Práce. inzerce na volná pracovní msta, různé brigády atd. Hledáte letní brigádu? Sezóní i dlouhodobé Brigády. Podnikání, multi level marketing to jsou stránky o MLM, Eurona je také MLM ale o tom jinde. Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro včelaře. Přeložili jsme pro Vás fanstránky Eurony i do dalších jazykových verzí.  Stejně, tak jako můžete objednávat Euronu v Polsku a na Slovensku. Máme pro vás i Slovenské a Polské stránky.  Oficiální web Eurona by Cerny

Archiv článků