Mýty a fakta o multilevelmarketing (MLM)

Multilevelmarketing je systém prodeje, který využívá mnoho firem po celém světě. Jedná se o specifický odměňovací systém. K distribuci výrobků nebo služeb využívá MLM takzvaný přímý prodej. Díky přímému prodeji tak zboží k zákazníkům neputuje zkráceným obchodním řetězcem. Jde o takzvanou uzavřenou sítí odběratelů a prodejců.

Jen pro připomenutí:  Členové MLM sítě nejsou zaměstnanci, ani jménem firmy nevystupují. Jsme nezávislí spolupracovníci. Nemáme žádného šéfa, ani podřízené. Pouze musíme dodržovat firemní obchodní podmínky. Zahájením spolupráce s MLM  otevíráte vlastní podnikání. Nečekejte rychlý a bezpracný zisk, nic takového neexistuje.  V multilevelmarketingu platí že pokud nebudete nic dělat, nic si nevyděláte.
 

 

Nejčastější mýty v MLM Fakta o Multilevku k zamyšlení
MLM je nelegální věc. Opravdu myslíte že to tak je? Tak proč MLM existuje již tolik let. Proč ho používají pojišťovny a mnoho jiných známých firem. Není to nelegální jde o jednoduchý a funkční způsob odměňování za odvedenou práci. Pokud vám někdo tvrdí, že je to nelegální, nezákonné, zeptejte se ho na konkrétní zákon který MLM porušuje. Firma co používá MLM spolupracuje s mnoha spolupracovníky. Ty se mohou dopouštět trestných činů, ale za to už MLM nemůže.
MLM je to neetické a nemorální. MLM je jednoduché a a dělat ho poctivě se vám naopak vyplatí. Jen tak dosáhnete dlouhodobého úspěchu.Musíte jen poctivě a tvrdě pracovat. Pro úspěch musíte nabídnout kvalitní službu nebo produkt a jde o běh dlouhou trať.
MLM je to letadlo a pyramida. MLM se někdy zaměňuje za letadlo nebo pyramidu, což je podvod kde vyděláte na vkladu nových účastníků. Pyramida je ale vyjádřením tvaru takové struktury. Jenže strukturu pyramidy má většina struktur v naší společnosti. V práci máte ale obvykle omezenou možnost se dostat až na vrchol. Leda si založit vlastní firmu.

Pár rozdílů mezi letadlem a multilevelmarketingem.

Letadlo:

 • je o chytání nových lidí , bez nich nejsou peníze
 • obvykle neprodává nic užitečného
 • ti dole prodělají
 • pokud dojdou nováčci je konec
 • velké vstupní náklady, povinný počáteční nákup
 • žádné záruky
 • slibují vám snadné a velké zisky.

MLM podnikání:

 • hlavní výdělek je z prodeje spotřebního zboží.
 • každý může vydělávat na jakékoliv úrovni
 • zboží se prodává a systém je stabilní i přílivu nováčků
 • bez povinných nákupů a vstupních poplatků
 • možnost vrátit zboží
 • žádný rychlý a bezpracný zisk
Obvykle vydělají jen ti co MLM založili Výše příjmu nezáleží na tom kdy vstoupíte, ale na tom jak pracujete. I nyní můžete vydělat více než lidé kteří vstoupili mnoho let před vámi.
Zboží v MLM nekvalitní. Zboží je obvykle vysoké kvality a samozřejmě máte klasickou záruku a můžete tak zboží vrá
Zboží MLM je předražené. Většina zboží v MLM musí obstát v v poměru cena /kvalitě v porovnání se zbožím, které je běžně dostupné na trhu. Výrobky jsou obvykle koncentrované a dlouho vydrží. Koncentrovaný výrobek šetří životní prostředí - méně obalů, méně dopravy, méně odpadu,atd. Při porovnání je jednu dávku pak výrobky mnohdy vycházejí levněji, než jejich oblíbené "levné" značky. Většinou je jistý cenový standard, který odráží náročnost výroby, surovinovou kvalitu, náročnost výzkumu a testování produktu, atd. Někdo si rád připlatí i za "značku", za exkluzivitu, za kvalitu, za ekologičnost atd.
Kdyby se v MLM tolik vydělávalo bylo by známější. V MLM je to jako v jiném byznyse. Pěkné peníze multilevelmarketing vydělává tomu, kdo pilně pracuje, jako každý dobrý byznys. Proč cokoliv jiného co vydělává nedělá každý?
MLM nemůže  fungovat, protože v X patře už nebude koho oslovit. Každý člověk je je jiný a má jiné ambice a cíle. Žádná skupina v multilevelmarketing nikdy neroste geometrickou řadou. Matematicky si můžete leda spočítat přesnou výši odměny při daném počtu lidí a jednotlivých obratech. Není možné, abyste nabídli tuto příležitost určitému počtu lidí a všichni řekli buď ano nebo ne.
Aby jste uspěli musíte být fanatik. Naopak zdravé a realistické uvažování je velice důležité. Samozřejmě musíte i věřit myšlence a produktům, ale nic se nesmí přehánět. Kdo chce uspět, musí jako všude jinde, zaměřený na cíl. Výsledky obvykle odpovídají vyvinutému úsilí. Podnikání vždy vyžaduje chladnou hlavu a silnou vůli. Musíte reagovat, řešit problémy, přizpůsobovat se situaci,trhu atd.
MLM je vymývání mozků. Možná to tak vypadá ale obvykle jde jen o to lidi pozitivně naladit a motivovat lidi.
MLM to manipulace s lidmi. Manipulace na Vás číhá všude kolem. Lidé jsou velmi často manipulováni nevědomky. V multilevelmarketing se vás budou snažit občas pozitivně naladit. Pokud je člověk naladěn pozitivně, připadá mu vše snadné. Úspěšný pracovník umí motivovat druhé lidi. Vzbudit v nich kladné emoce, které dávají lidem energii k překonání všech nesnází. Kdo chce však udělat velké změny k lepšímu ve svém životě, ten uvítá pozitivní manipulaci. Jako ve sportu kde Vás trenér motivuje (manipuluje) k dosažení vítězství.
Lidé z MLM se přetvařují. Nikdo se nedokáže trvale přetvařovat. Takže jediný způsob jak vypadat lepším, je opravdu takový být. Slušnost, pozitivní jednání, dobré vztahy to je základ. Nejde se změnit to ze dne na den.
MLM je založené jen na shánění lidí. Ano tak je to ale všude. Lidé jsou potřeba pro každé podnikání. Každý obchod potřebuje zaměstnance, dodavatele, odběratele a spoustu dalších lidí, kteří zajišťují všechny možné služby.  Vašim cílem bude vytvořit nějaký obrat. Ano, k tomu jsou potřeba lidi. K dosažení úspěchu potřebujete kolem sebe shromáždit tým schopných lidí. Úplně stejně, jako v jakémkoliv jiném druhu podnikání.
Ti na začátku to měli v MLM jednodušší. Ze na začátku, když nebyl "trh nasycen" to bylo snadné. Bohužel není to pravda. Průkopníci kteří začínali v tomto byznysu se museli potýkat také s mnohými problémy.Nikdo firmu neznal a nikdo jim nevěřil. Dnes máte i nové technologie jako internet atd.
Ti dole v MLM vydělávají na ty nahoře. Ano stejně jako zaměstnanci, kteří ve svém zaměstnání vydělávají na někoho nad sebou. Veškeré provize v multilevelmarketing, se vyplácejí odspodu. Dostanete zaplacenoě tolik, kolik jste vyprodukovali a až ten zbytek jde nahoru. Klidně můžete vydělávat víc peněz, než člověk nad vámi.
V MLM, přijdete o kamarády. Pokud budete dělat multilevelmarketing s rozumem tak se vám to nestane. Samozřejmě nový lidi a nový byznys sebou nese nové známosti a ty staré mohou zaniknout. Pokud přestanu chodit na fotbal a začnu chodit na tenis, logicky se změní okruh známých a přátel. Většina vztahů, které takto skončí, by stejně dříve čí později zanikly.
Na lze MLM jedině prodělat. Jako všude jde i v MLM uspět. Prodělat lze taky na čemkoliv. Pokud dodržujete základní pravidla multilevelmarketing byznysu, nemůžete prodělat. Naopak rozjíždíte firmu s téměř nulovými náklady. Máte předpověditelný růst obchodu, nezávislost na místě a času podnikání, prostě výhody převládají.
Joomla SEF URLs by Artio

Přátelé

 

 

Hledáte práci, zaměstnání, práci na doma? Pokud nechcete spolupracovat s námi tak zkuste Domácí práce. Práce na internetu, seznam volných míst, lepší než úřad práce Práce. inzerce na volná pracovní msta, různé brigády atd. Hledáte letní brigádu? Sezóní i dlouhodobé Brigády. Podnikání, multi level marketing to jsou stránky o MLM, Eurona je také MLM ale o tom jinde. Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro včelaře. Přeložili jsme pro Vás fanstránky Eurony i do dalších jazykových verzí.  Stejně, tak jako můžete objednávat Euronu v Polsku a na Slovensku. Máme pro vás i Slovenské a Polské stránky.  Oficiální web Eurona by Cerny

Archiv článků